Chrom a utrata kilogramówzielony jęczmień na odchudzanie

Kiedy walczymy z dodatkowymi kilogramami, często zastanawiamy się nad dodaniem do naszej diety odpowiedniej suplementacji. Wybór tego typu preparatów na rynku jest bardzo duży. Jednym z nich jest suplementacja w postaci chromu w kapsułkach. W internecie krąży dużo opinii, że jest niezdrowym pierwiastkiem stosowanym w nadmiarze, a wręcz jest rakotwórczy. Czy chrom jest rzeczywiście aż tak niebezpieczny?

Okazuje się, że nie jest szkodliwy stosowany w odpowiednich ilościach. W końcu nasza dieta go zawiera, np takie produkty jak : orzechy, brokuły czy ciasto drożdżowe. Chrom należy stosować według zaleceń lekarza i z umiarem. Należy pamiętać, że nie jest to sposób na
odchudzanie. Kluczem do sukcesu jest odpowiednio zbilansowana dieta i aktywność fizyczna. Chrom może być jedynie uzupełnieniem a nie sposobem na odchudzanie. Wszystko stosowane z umiarem jest dla ludzi i generalnie im nie szkodzi. Rzeczywiście chrom może być rakotwórczy, ale nie w takich ilościach jakie proponują nam koncerny farmaceutyczne.